Golden Globe

فیلم سینمایی “فروشنده” از اصغر فرهادی نامزد دریافت جایزه بفتای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان شد

بفتا

در جدیدترین اخبار دنیای سینما ، آکادمی هنرهای فیلم و تلوزیون بریتانیا به اختصار بفتا (British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) اسامی نامزدهای جوایز خود را اعلام کرد و نام فیلم سینمایی فوق العاده “فروشنده” از اصغر فرهادی در میان نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان مشاهده می شود.

به گزارش فیلم نیوز ، آکادمی هنرهای فیلم و تلوزیون بریتانیا به اختصار بفتا یک موسسه خیریه و مستقل می باشد که از توسعه و ترویج هنر حمایت می کند. این موسسه از سال ۱۹۴۸ تا به حال هر ساله مراسمی برگزار کرده و به آثار شاخص سینما جوایزی اهدا می کند.

چندی پیش این موسسه اسامی نامزدهای جوایز را اعلام کرد که فیلم سینمایی فوق العاده فروشنده از اصغر فرهادی کارگردان توانای کشورمون نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی یا غیر انگلیسی زبان شده است . در این زمینه فیلم سینمایی “فروشنده” با فیلم های دیگری از جمله ELLE از Paul Verhoeven ، FIRST THEY KILLED MY FATHER از Angelina Jolie ، THE HANDMAIDEN از Park Chan-wook و LOVELESS از Andrey Zvyagintsev برای کسب جایزه رقابت خواهد کرد.

بفتا

در میان نامزد های جوایز بفتا (BAFTA)  ، فیلم سینمایی “شکل آب” (The Shape of Water) از Guillermo del Toro با نامزدی برای ۱۲ جایزه از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردان ، بهترین بازیگر زن ، بهترین فیلم نامه اصلی و …  در صدر قرار دارد. فیلم های Three Billboards Outside Ebbing, Missouri و Darkest Hour نیز با نامزدی برای ۹ جایزه بفتا در رتبه دوم و سوم قرار دارند. نکته قابل توجه برابری فیلم سینمایی Blade Runner 2049 با فیلم Dunkirk با نامزدی برای دریافت ۸ جایزه می باشد.

از نظر اهمیت و اعتبار جوایز بفتا (BAFTA) با اسکار (Oscar) برابر نیستند ، اما بفتا پس از اسکار یکی از مهمترین رویدادهای دنیای سینما می باشد. نامزدی فیلم سینمایی “فروشنده” به کارگردانی اصغر فرهادی افتخار بزرگی بوده و امیدواریم که این فیلم جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان را دریافت کند. لازم به ذکر است که مراسم اهدای جوایز بفتا در ۱۸ ام فوریه برگزار خواهد شد.

لیست کامل نامزدهای جوایز بفتا (BAFTA) به شرح زیر است :

بهترین فیلم

بفتا

CALL ME BY YOUR NAME-Emilie Georges, Luca Guadagnino, Marco Morabito, Peter Spears
DARKEST HOUR-Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten, Douglas Urbanski
DUNKIRK-Christopher Nolan, Emma Thomas
THE SHAPE OF WATER-Guillermo del Toro, J. Miles Dale
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI -Graham Broadbent, Pete Czernin, Martin McDonagh


بهترین فیلم بریتانیایی

بفتا

DARKEST HOUR-Joe Wright, Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten, Douglas Urbanski
THE DEATH OF STALIN-Armando Iannucci, Kevin Loader, Laurent Zeitoun, Yann Zenou, Ian Martin, David Schneider
GOD’S OWN COUNTRY-Francis Lee, Manon Ardisson, Jack Tarling
LADY MACBETH-William Oldroyd, Fodhla Cronin O’Reilly, Alice Birch
PADDINGTON 2-Paul King, David Heyman, Simon Farnaby
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI -Martin McDonagh, Graham Broadbent, Pete Czernin


بهترین کارگردان ، نویسنده و یا تهیه کننده بریتانیایی تازه وارد

بفتا

THE GHOUL-Gareth Tunley (Writer/Director/Producer), Jack Healy Guttman & Tom Meeten (Producers
I AM NOT A WITCH-Rungano Nyoni (Writer/Director), Emily Morgan (Producer
JAWBONE-Johnny Harris (Writer/Producer), Thomas Napper (Director
KINGDOM OF US-Lucy Cohen (Director
LADY MACBETH-Alice Birch (Writer), William Oldroyd (Director), Fodhla Cronin O’Reilly (Producer


بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

بفتا

ELLE-Paul Verhoeven, Saïd Ben Saïd
FIRST THEY KILLED MY FATHER-Angelina Jolie, Rithy Panh
THE HANDMAIDEN-Park Chan-wook, Syd Lim
LOVELESS-Andrey Zvyagintsev, Alexander Rodnyansky
THE SALESMAN-Asghar Farhadi, Alexandre Mallet-Guy


بهترین مستند

CITY OF GHOSTS-Matthew Heineman
I AM NOT YOUR NEGRO-Raoul Peck
ICARUS-Bryan Fogel, Dan Cogan
AN INCONVENIENT SEQUEL-Bonni Cohen, Jon Shenk
JANE-Brett Morgen


بهترین انیمیشن

بفتا

COCO-Lee Unkrich, Darla K. Anderson
LOVING VINCENT-Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan Mactaggart
MY LIFE AS A COURGETTE-Claude Barras, Max Karli


بهترین کارگردان

بفتا

BLADE RUNNER 2049-Denis Villeneuve
CALL ME BY YOUR NAME-Luca Guadagnino
DUNKIRK-Christopher Nolan
THE SHAPE OF WATER-Guillermo del Toro
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI -Martin McDonagh


بهترین فیلم نامه اصلی

بفتا

GET OUT-Jordan Peele
I, TONYA-Steven Rogers
LADY BIRD-Greta Gerwig
THE SHAPE OF WATER-Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI -Martin McDonagh


بهترین فیلم نامه اقتباسی

بفتا

CALL ME BY YOUR NAME-James Ivory
THE DEATH OF STALIN-Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider
FILM STARS DON’T DIE IN LIVERPOOL-Matt Greenhalgh
MOLLY’S GAME-Aaron Sorkin
PADDINGTON 2-Simon Farnaby, Paul King


بهترین بازیگر نقش اول زن

ANNETTE BENING-Film Stars Don’t Die in Liverpool

FRANCES McDORMAND-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

MARGOT ROBBIE-I, Tonya

SALLY HAWKINS-The Shape of Water

SAOIRSE RONAN-Lady Bird


بهترین بازیگر نقش اول مرد

بفتا

DANIEL DAY-LEWIS -Phantom Thread

DANIEL KALUUYA-Get Out

GARY OLDMAN-Darkest Hour

JAMIE BELL-Film Stars Don’t Die in Liverpool

TIMOTHÉE CHALAMET-Call Me by Your Name


بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ALLISON JANNEY-I, Tonya
KRISTIN SCOTT THOMAS-Darkest Hour
LAURIE METCALF-Lady Bird
LESLEY MANVILLE-Phantom Thread
OCTAVIA SPENCER-The Shape of Water


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

CHRISTOPHER PLUMMER-All the Money in the World
HUGH GRANT-Paddington 2
SAM ROCKWELL-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
WILLEM DAFOE-The Florida Project
WOODY HARRELSON-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


بهترین موسیقی اصلی

BLADE RUNNER 2049-Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
DARKEST HOUR-Dario Marianelli
DUNKIRK-Hans Zimmer
PHANTOM THREAD-Jonny Greenwood
THE SHAPE OF WATER-Alexandre Desplat


بهترین فیلم برداری

BLADE RUNNER 2049-Roger Deakins
DARKEST HOUR-Bruno Delbonnel
DUNKIRK-Hoyte van Hoytema
THE SHAPE OF WATER-Dan Laustsen
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI-Ben Davis


بهترین تدوین

بفتا

BABY DRIVER-Jonathan Amos, Paul Machliss
BLADE RUNNER 2049-Joe Walker
DUNKIRK-Lee Smith
THE SHAPE OF WATER-Sidney Wolinsky
THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI-Jon Gregory


بهترین طراحی تولید

BEAUTY AND THE BEAST-Sarah Greenwood, Katie Spencer
BLADE RUNNER 2049-Dennis Gassner, Alessandra Querzola
DARKEST HOUR-Sarah Greenwood, Katie Spencer
DUNKIRK-Nathan Crowley, Gary Fettis
THE SHAPE OF WATER-Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau


بهترین طراحی لباس

BEAUTY AND THE BEAST-Jacqueline Durran
DARKEST HOUR-Jacqueline Durran
I, TONYA-Jennifer Johnson
PHANTOM THREAD-Mark Bridges
THE SHAPE OF WATER-Luis Sequeira


بهترین گریم و آرایش مو

BLADE RUNNER 2049-Donald Mowat, Kerry Warn
DARKEST HOUR-David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
I, TONYA-Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
VICTORIA & ABDUL-Daniel Phillips
WONDER-Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten


بهترین صدابرداری

BABY DRIVER-Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
BLADE RUNNER 2049-Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
DUNKIRK-Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
THE SHAPE OF WATER-Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
STAR WARS: THE LAST JEDI-Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood


بهترین جلوه های ویژه

بفتا

BLADE RUNNER 2049-Gerd Nefzer, John Nelson
DUNKIRK-Scott Fisher, Andrew Jackson
THE SHAPE OF WATER-Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
STAR WARS: THE LAST JEDI-Nominees tbc
WAR FOR THE PLANET OF THE APES-Nominees tbc


بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

HAVE HEART-Will Anderson
MAMOON-Ben Steer
POLES APART-Paloma Baeza, Ser En Low


بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

AAMIR-Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster
COWBOY DAVE-Colin O’Toole, Jonas Mortensen
A DROWNING MAN-Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sørensen, Patrick Campbell
WORK-Aneil Karia, Scott O’Donnell
WREN BOYS-Harry Lighton, Sorcha Bacon, John Fitzpatrick


ستاره های تازه وارد

بفتا

DANIEL KALUUYA
FLORENCE PUGH
JOSH O’CONNOR
TESSA THOMPSON
TIMOTHÉE CHALAMET


 


walking dead

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *