تئاتر در مه بخوان

فیلم نابودی الکس گارلند متهم به تحریف داستان شد

نابودی

فیلم نابودی به کارگردانی الکس گارلند که اقتباسی از سه گانه Southern Reach است متهم به تحریف دو کاراکتر اصلی این داستان شده است.

به گزارش فیلم نیوز، فیلم اقتباسی الکس گارلند (Alex Garland) از رمان نابودی (Annihilation) متهم به تحریف دو نفر از شخصیت های اصلی شده است. واکنش های اولیه به نابودی بسیار خوب بود و این فیلم را ستایش کردند. براساس اولین رمان جف واندرمیر (Jeff Vandermeer) در سه گانه ی رسیده به جنوب (Southern Reach) ، رمان نابودی داستان گروهی از دانشمندان زن را حکایت می کند که پس از یک عملیات که یکی از شوهرانشان را زخمی کرد و دیگران را به قتل رساند، وارد منطقه ای ناشناخته به نام The Shimmer می شوند

در کتاب، داستان توسط همسر یکی از مردانی که بازگشته، نقل شده است – تنها به نام بیولوژیست صدا زده می شود، هر چند  در فیلم نامش لناست (Lena). در حالی که نقش لنا توسط ناتالی پورتمن (Natalie Portman) بازی می شود، نژادش در کتاب آسیایی  است؛ واقعیتی که تا دومین کتاب در سریال نشان داده نمی شود. روانشناس – در فیلم با نام دکتر ونترس (Ventress) – توسط جنیفر جیسون لی (Jennifer Jason Leigh) بازی می شود. در این کتاب نژادی نیمه اروپایی و نیمه هندی آمریکایی ذارد. اگرچه این دو نقش خاص با هنرپیشه های اروپایی بازی می شود، اما فیلم دارای بازیگرانی با چندین نژاد مختلف است. نقش دو تن از دانشمندان دیگر توسط تسا تامپسون (Tessa Thompson) و گینا رودریگز (Gina Rodriguez) ایفا می شود. همچنین اسکار ایزاک (Oscar Isaac)، نقش شوهر لنا را بازی می کند، و بندیکت وونگ (Benedict Wong) نقش یک دانشمند را بازی می کند.
براساس گزارش THR، دو سازمان فیلم را به تحریف این دو کاراکتر متهم کرده اند: شبکه Media Action یکی از این سازمان هاست. در همین حال، Vandermeer از این فیلم حمایت کرده است، حتی در توییتر گفته است که لزومی ندارد دقیقا فیلم مانند کتابش شود، فقط می خواهد فیلم خوبی از آب در بیاید. او هنوز این اتهامات خاص را رد نکرده است.

“بله، ترجمه های زیادی از کار من وجود دارد، و من هیچ وقت انتظار نداشتم و نمی خواستم دقیقا مانند گارلند باشند- فقط می خوام یک کار خوب باشد.”

نابودی


walking dead

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *