تئاتر در مه بخوان

چادویک بوزمن تنها انتخاب مارول برای بازی در نقش پلنگ سیاه

پلنگ سیاه

در جدید ترین اخبار فیلم و سینمای هالیوود،  بنابر گفته های کوین فیگی (Kevin Feigi) چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) تنها انتخاب استودیوی مارول (Marvel) برای نقش تی چالا (T’Challa) در فیلم پلنگ سیاه (Black Panther)  رایان کوگلر (Ryan Coogler) و به طور کلی دنیای سینمای مشترک مارول بود.

به گزارش فیلم نیوز، در اکتبر ۲۰۱۴ بود که مارول رسما اعلام کرد پلنگ سیاه در دنیای سینمایی مارول حضور خواهد داشت پس از آن نیز طولی نکشید که اعلام کردند بوزمن در نقش پلنگ سیاه که هواداران سالها منتظر دیدن آن در سینما بودند بازی خواهد کرد. حال در جدید ترین اخبار فیلم و سینمای هالیوود، کوین فیگی (Kevin Feigie) اعلام کرد که چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) تنها انتخاب استودیوی مارول برای بازی در نقش پلنگ سیاه (Black Panther) بود.

در آن سال بوزمن بازیگر ناشناخته ای در سینما بود اما بازی خوب او در فیلم کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (Captain America : Civil War) ثابت کرد که انتخاب او برای بازی در این نقش انتخاب بسیار خوب و درستی بوده است. فیگی در کنفرانسی در لس آنجلس آمریکا گفت که بوزمن تنها انتخاب مارول برای بازی در نقش پلنگ سیاه بوده است:

“فکر می کنم که شما می دانید مردم مدام در این باره صحبت می کنند. وقتی شما در حال تصمیم گیری برای موضوعی هستید و فقد یک گزینه پیش رو دارید باید آن را انتحاب کنید. البته نه به این سرعت. ما در حال صحبت درباره داستان فیلم جنگ داخلی بودیم و به این فکر می کردیم که شخصیتی را وارد داستان کنیم که زیاد ضروری نیست ولی می تواند در طرف کاپیتان آمریکا یا مرد آهنی باشد. پس از آن تقریبا همه با هم گفتیم چادویک. و اگر درست به خاطر داشته باشم یک سال پس از بود که با او تماس گرفتیم و بازی در این نقش را به او پیشنهاد دادیم.”

پلنگ سیاه

عوامل فیلم جنگ داخلی با کمپانی سونی مذاکراتی داشتند تا مرد عنکبوتی را نیز به دنیای مشترک مارول اضافه کنند اما اولین تلاش های آنها نتیجه نداد و سونی قبول نکرد که این کار انجام شود. پس از آن برادران روسو تصمیم گرفتند شخصیتی را اضافه کنند که حقوق آن متعلق به هیچ کمپانی ای نیست. نیت مور (Nate Moore) تهیه کننده اجرایی فیلم جنگ داخلی ایده ای ارائه کرد که پلنگ سیاه را به این فیلم اضافه کنند، ایده ای که به مذاق عوامل خوش آمد و آنها پلنگ سیاه را نیز به این فیلم اضافه کردند.

البته قبل از این اتفاقات نیز مارول به شدت به دنبال ساختن فیلمی برای شخصیت پلنگ سیاه بود، در سال ۲۰۰۵ مارول اعلام کرد که قرار است ۱۰ فیلم بسازد و فیلم پلنگ سیاه نیز یکی از آنها بود. در ۲۰۱۱ این استودیو مارک بیلی (Mark Bailey) را استخدام کرد تا روی فیلمنامه اولیه این فیلم کار کند. اما پس از اتفاقانی که افتاد پلنگ سیاه در فیلم جنگ داخلی حضور داشت و بوزمن این شانس را پیدا کرد تا در دنیای سینمایی مشترک مارول حضور داشته باشد و پس از جنگ داخلی نیز در فیلم اختصاصی Black Panther بازی کرد که به زودی از سینما پخش خواهد شد.

پلنگ سیاه

 


walking dead

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *