آموزش رایگان زبان فرانسه
لیست مهم ترین سریال های در حال تولید شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او

افتتاح جشنواره فیلم کن با اکران “همه می‌دانند” از اصغر فرهادی

همه می‌دانند

فیلم «همه می‌ دانند»، جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی فیلمساز پرآوزه ایرانی و برنده ی دو جایزه اسکار با بازی پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم در افتتاحیه ی جنسواره فیلم کن ۲۰۱۸ به نمایش خواهد درآمد.

به گزارش فیلم نیوز و به نقل از وبسایت ورایتی، در جدیدترین اخبار فیلم و سینمای ایران جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ با فیلم «همه می‌دانند» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی کار خود را شروع می‌کند.

 

فرهادی سال گذشته فیلمی در جشنواره کن نداشت با این حال در مراسم افتتاحیه ی آن شرکت کرده بود و از کن به عنوان مکانی برای دیالوگ مردم از طریق سینما یاد کرد.

پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم بازیگران اسپانیایی برنده اسکار و ریکاردو دارین بازیگر آرژانتینی در «همه می‌دانند» بازی می‌کنند.

از دیگر بازیگران این فیلم می توان به ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره‌آ اشاره کرد که در کنار بازیگران اصلی در هشتمین فیلم اصغر فرهادی به ایفای نقش پرداخته اند.

نکته ی جالبی که درباره ی این جشنواره وجود دارد این است که پس از سال ۲۰۰۴ هیچ فیلم اسپانیایی زبانی برای فیلم افتتاحیه انتخاب نشده است و پس از آن سال و فیلم «آموزش بد» ساخته پدرو آلمودوار همگی فیلم های افتتحایه یا فرانسوی و یا آمریکایی بوده اند، اما امسال و با فیلم جدید فرهادی پس از ۱۴ سال شاهد حضور یک فیلم اسپانیایی زبان در افتتحایه هستیم.

فرهادی پیش از این با دو فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشته که شامل «گذشته» در سال ۲۰۱۳ و «فروشنده» در سال ۲۰۱۶ بوده است. هر دوی فیلم‌های فرهادی با دست پر از کن بیرون آمده‌اند و در حالی که بره‌نیس بژو برای فیلم نخست جایزه بهترین بازیگر زن را برد، «فروشنده»‌ دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای بازی شهاب حسینی کسب کرد.

همه می‌دانند

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *