آموزش رایگان زبان فرانسه
لیست مهم ترین سریال های در حال تولید شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او

افت محسوس فروش اکران نوروزی نسبت به دوسال گذشته

اکران نوروز

فیلم های اکران نوروزی امسال بنظر در گیشه ها ناموفق بوده اند. فروش امسال فیلم های نوروز نسبت به دوسال گذشته افت داشته است.

به گزارش فیلم نیوز، مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان که در اکران نوروزی امسال کمدی خرگیوش را به نمایش درآورده، با اشاره به فروش ۳۱۰ میلیون تومانی این فیلم می‌گوید افزایش تعداد فیلم های اکران شده باعث کاهش مخاطب هر فیلم شده است.

در جدیدترین اخبار فیلم و سینمای ایران حبیب اسماعیلی به خبرگزاری مهر گفته است: “فیلم سینمایی خرگیوش به کارگردانی مانی باغبانی تا دیشب ۴ فروردین ماه ۳۱۰ میلیون تومان فروش داشت آنهم در حالی که اکران این فیلم در شهرستان ها تنها دو روز است که آغاز شده است.”

به گفته او، خرگیوش در حال حاضر ۲۸ سینما در تهران و ۳۵ سالن سینما در شهرستان ها دارد.

این تهیه کننده و پخش کننده با اشاره به شرایط فعلی تبلیغ فیلم ها توضیح داد: “اگر همه موارد را مدنظر بگیریم فروش فیلم‌ها تا امروز چندان بد نبوده است، اما فروش گیشه مجموع فیلم های نوروزی نسبت به دو سال گذشته پایین‌تر است. تعداد فیلم های اکران نوروزی زیاد است و همین مساله تعداد مخاطبان هر فیلم را کمتر می کند.”

اسماعیلی با اشاره به اینکه حوزه هنری که سالن های سینمای زیادی در سطح کشور دارد در اکران نوروزی فیلم خود (فیلشاه) را نمایش داده است، گفت: “همین مساله سبب شده است تا ما نتوانیم از تعدادی از سالن های سینمایی که متعلق به حوزه هنری است، استفاده کنیم به عنوان مثال از سینماهای تهران فقط سینما شاهد را داریم.”

اکران نوروزی

فیلم کمدی مصادره بعد از ۱۱ روز اکران با حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان پرفروش‌ترین فیلم روی پرده است و بعد با اختلاف زیاد دو فیلم لاتاری و به وقت شام با فروش یک میلیاردی قرار گرفته‌اند. لونه زنبور ۸۶۰ میلیون تومان فروخته،‌ اما مجموع فروش سه فیلم خرگیوش، فیلشاه و فِراری به ۶۰۰ میلیون تومان نرسیده است.

بنظر شما علت این افت محسوس نسبت به سال های پیش چیست؟ آیا فیلم ها کیفیت لازم را ندارند؟ نظرات خودتون رو میتونید در پایین همین صفحه با ما در میون بذارید.

اکران نوروزی

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *