آموزش رایگان زبان فرانسه
لیست مهم ترین سریال های در حال تولید شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او

اولیویه مگاتون کارگردان قسمت های دوم و سوم فیلم ربوده شده به ایران می آید

کارگردان

الیویه مگاتون کارگردان فیلم های سینمایی ربوده شده و مامور انتقال برای شرکت در کارگاه فیلم های اکشن به ایران خواهد آمد

الیویه مگاتون (Olivier Megaton) کارگردان فرانسوی قسمت‌های دوم و سوم سری فیلم‌های ربوده شده (Taken) با بازی لیام نیسن (Liam Neeson) برای کارگاه کارگردانی فیلم‌های اکشن به ایران می‌آید. در جدیدترین اخبار فیلم و سینمای ایران ستاد خبر جشنواره جهانی فجر اعلام کرده که این کارگاه در سی و ششمین دوره این جشنواره برگزار می‌شود.

مگاتون که با نام اولیویه فونتانا در ششم آگوست ۱۹۶۵ متولد شد، نویسنده، کارگردان و تدوینگر فرانسوی است که بیشتر برای کارگردانی فیلم‌های آژیر قرمز (۲۰۰۲)، مأمور انتقال ۳ (۳ Transporter)، کلمبیانا (Colombiana) و قسمت‌های دوم و سوم ربوده شده شناخته می‌شود.

او ۲۰ سال بعد از روزی به دنیا آمد که بمب‌های اتمی بر شهر هیروشیما فرود آمدند و برای همین نام هنری «مگاتون» را برای خود برگزید که از هم‌زمانی تولدش با سالروز این فاجعه جهانی خبر می‌دهد. او در حومه شهر پاریس بزرگ شد و پس از کسب دیپلم روان‌ شناسی، فعالیت‌ های هنری‌ اش را آغاز کرد و برای مدتی یک هنرمند دیوارنگار بود. در واقع آشنایی مگاتون با موزیک‌ ویدیو سازی به نام ژان‌ بابتیست موندینو بود که راه ورودش به سینما را هموار کرد.

اولیویه مگاتون فیلمسازی را با ساخت فیلم کوتاهی در سال ۱۹۹۱ آغاز کرد اما پنج سال زمان برد تا فیلم کوتاه بعدی خود را بسازد. او سپس مجموعه‌ای تلویزیونی با عنوان یک رقص، یک ترانه (۱۹۹۷) را ساخت و دست‌ آخر در سال ۲۰۰۰ موفق شد اولین فیلم بلند سینمایی‌ اش تریلرِ جنایی علمی‌-تخیلی خروج را جلوی دوربین ببرد.

کارگردانکارگردان

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *