آموزش رایگان زبان فرانسه
لیست مهم ترین سریال های در حال تولید شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او

درخواست کانون کارگردانان از رئیس جمهور برای حضور جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن

جعفر پناهی

کانون کارگردانان سینما نامه ای به حسن روحانی نوشته و در آن در خواست کردند که مشکل جعفر پناهی برای خروج از کشور و حضور در جشنواره فیلم کن را حل کند.

به گزارش فیلم نیوز و در تازه ترین اخبار فیلم و سینمای ایران  ، کانون کارگردانان با نوشتن نامه ای رسمی ، از شخص رئیس جمهور درخواست کردند که مشکل جعفر پناهی در خروج از کشور را رفع کند . آنها در این نامه خود به آقای روحانی نوشتند :

” با توجه به انتخاب فیلم سینمایی «سه رخ» ساخته آقای جعفر پناهى (عضو کانون کارگردانان سینماى ایران) در بخش اصلی هفتاد و یکمین دوره از فستیوال فیلم کن، خواهشمند است دستور فرمایید با اتخاذ ترتیبات لازم موانع خروج آقای پناهی از کشور برطرف شود تا ایشان بتوانند در این رویداد مهم جهانى شرکت کنند.”

پیش از این رسول صدرعاملی نیز چنین درخواستی را به مسئولان مطرح کرده بود. پناهی بعد از حوادث سال ۸۸ دو بار دستگیر شد و در دومین دستگیری ، محدودیت هایی را برای او معین کردند که یکی از آنها ممنوعیت خروج از کشور بود.

پس از آن قضایا ، فیلم های او در جشنواره های مختلفی از جمله برلین پذیرفته شدند و جوایزی نیز کسب کرد . با این حال او اجازه حضور در این جشنواره ها و رویداد ها را نداشت.

امیدواریم که مشکل او برطرف شده و بتواند در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) حضور یابد و جوایزی نیز کسب کند .

لطفا نظرات ارزشمند خود را در این مورد با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

جعفر پناهی جعفر پناهی

شما می توانید جدیدترین اخبار سینمای ایران و جهان را در صفحات تلگرام و اینستاگرام ما دنبال کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *