نام فارسی :
مگان فاکس
نام انگلیسی :
Megan Fox
تاریخ تولد : ۱۳۶۵/۰۲/۲۶ (۱۹۸۶/۰۵/۱۶) : ۳۲ سال
محل تولد : ایالات متحده آمریکا - راکوود - تنسی
آخرین جایزه کسب شده : برنده جوایز فریاد بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم ترانسفورماتور: انتقام از پاییز در سال (2009)
حرفه : بازیگر - مدل
مگان فاکس (به انگلیسی: Megan Denise Fox) (زاده ۱۶ مه ۱۹۸۶) مدل و بازیگر آمریکایی است. او حرفه بازیگری خود را در سال ۲۰۰۱ با چند نقش جزئی در چند فیلم و سریال آغاز کرد. او همچنین نقشی در فیلم طنز تلویزیونی امید و ایمان نیز ایفا کرد. در سال ۲۰۰۴، اولین نقش اساسی خود را در فیلم طنز نوجوانان، به نام اعترافات درام یک ملکه نوجوان ایفا کرد. حرفه مانکنی برای فاکس از زمانی آغاز شد که او توانست چندین جایزه مختلف را بین مدل‌های آمریکایی در سال ۱۹۹۹ بدست آورد. فاکس همچنین به عنوان یکی از نمادهای جذابیت نیز مطرح شده است و در مجله‌هایی مانند ماکسیم و رولینگ استون و اف اچ ام ظاهر شده است.

کودکی و نوجوانی

فاکس در تاریخ ۱۶ مه ۱۹۸۶ در اوک ریج، تنسی زاده شده است. والدین او گلوریا دارلنس و فرانکلین توماس فاکس هستند. پدر او افسر عفو مشروط بود و مادر او وقتی فاکس ۱۳ سال داشت از پدر او جدا شد. مادر او دوباره ازدواج کرد و فاکس و خواهرش با مادرش و ناپدری اش تونی توناچیو بزرگ شدند. او بسیار پنطیکاستیسم بزرگ شد؛ اما بعد، ۱۲ سال را در مدرسه کاتولیک گذراند. والدین فاکس وقتی او جوان بود از هم جدا شدند. او گفت آن دو بسیار سخت گیر بودند و نمی گذاشتند که او دوست پسر داشته باشد یا مهمانی را به خانه دعوت کند. او با مادر خود زندگی می‌کرد تا وقتی که بتواند مستقل شود.

زندگی شخصی

مگان فاکس در ایالت تنسی چشم به جهان گشود. پدر و مادرش، میسی توناشیو و فرانکلین فوکس می‌باشند که صاحب یک دختر بزرگتر از مگان نیز هستند. او اصالتاً ایرلندی، فرانسوی است، اما ملیت آمریکایی دارد. در ژوئن ۲۰۱۲ تصویری از وی و همسرش بر روی مجله پیپل منتشر شد که وی را در وضعیت بارداری نشان می‌داد.

شباهت با آنجلینا جولی

مگان فاکس به‌خاطر شباهت‌اش با آنجلینا جولی بازیگر مشهور هالیوود اغب با او مقایسه می‌شود به‌طوریکه برخی رسانه‌ها او را آنجلینای شبیه‌سازی‌شده، آنجلینا ۲٫۰ و آنجلینا جونیور می‌نامند. آنها همچنین در داشتن یک مجموعه خالکوبی و نماد جاذبه جنسی نیز وجه اشتراک دارند. وی به شغل بازیگری در هالیوود مشغول است.
برنده جوایز فریاد بهترین بازیگر نقش مکمل زن
برای فیلم ترانسفورماتور: انتقام از پاییز (در سال (2009))
برنده جوایز طلایی Schmoes بهترین T & A سال
برای فیلم ترانسفورماتورها (در سال (2007))

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *